Preventivna akcija "Ravnopravno u sportu i životu"
Piše: Martina Konjević    Četvrtak, 02 Veljača 2012 15:26    PDF Ispis E-mail

 ravnopravnost_0202

 

Posebno zanimljivo bilo je sinoć u varaždinskoj dvorani Graberje gdje se u sklopu preventivne akcije "Ravnopravno u sportu i životu" održala revijalna utakmica između muške malonogometne ekipe Policijske uprave Varaždinske i selekcije ženske malonogometne ekipe Županijskog nogometnog saveza Varaždin.

 

Prema članku 5. Zakona o ravnopravnost spolova žene i muškarci trebali bi biti jednako prisutni u svim područjima javnog i privatnog života, imati jednak status, jednake mogućnosti za ostvarivanje svih prava, kao i jednaku korist od ostvarenih rezultata. No, kao što je poznato teorija je jedno, dok je praksa nešto sasvim drugo.

 

Stoga je, s ciljem senzibiliziranja građana o spolnoj ravnopravnosti, u varaždinskoj sportskoj dvorani Graberje održan sportsko-zabavni program pod nazivom "Ravnopravno u sportu i životu".

 

U prigodnom sportsko-zabavnom programu nastupile su varaždinske mažoretkinje, učenici i učenice četvrtih razreda varaždinske Druge osnovne škole koji su svoju spretnost odmjerili u igri "graničar", a svoj doprinos promicanju ravnopravnosti spolova dali su i oni najmanji. Akcija je završila revijalnom nogometnom utakmicom između muške malonogometne ekipe Policijske uprave Varaždinske i selekcije ženske malonogometne ekipe Županijskog nogometnog saveza Varaždin.

 

Kako je utakmica završila neriješeno, sa po pet golova sa svake strane – slobodno se može reći da su pobjedu ravnopravno zaslužili članovi i muške i ženske malonogometne ekipe. Inače, akciju je organizirala Policijska uprava Varaždinska u suradnji sa Zajednicom športskih udruga grada Varaždina, Povjerenstvom za ravnopravnost spolova Varaždinske županije, Županijskim nogometnim savezom Varaždin, Drugom osnovnom školom te županijskim i gradskim Vijećem za prevenciju.

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com