Prijava

Vijesti

U svom prvom nastupu na Svjetskom seniorskom prvenstvu Sara Kolak osvojila četvrto mjesto u bacanju koplja

Olimpijska pobjednica u bacanju koplja Sara Kolak ostala je tik do postolja na Svjetskom prvenstvu u Londonu. Mlada Ludbrežanka osvojila je četvrto mjesto s hicem dugim 64 metra i 95 centimetara koji je bacila u drugoj seriji. Vlasnica najduljeg ovosezonskog hica od 68 metara i 43 centimetara, bila je brončana sve do posljednje, pete serije kada ju je pretekla Kineskinja Lu Huihui s hicem od 65 metara i 26 centimetara. Nova svjetska prvakinja je Čehinja Barbora Špotákova s hicem dugim 66 metara i 76 centimetara, dok je drugo mjesto osvojila kineskinja Lingwei Li s rezultatom 66 metara i 25 centimetara. Za Saru je ovo bio prvi nastup na svjetskom seniorskom prvenstvu.