Prijava

Vijesti

Varaždinac Istok Rodeš šesti slalomaš svijeta

Video sadržaj

Odlične vijesti stigle su iz talijanske Cortine d`Ampezzo s posljednjeg dana Svjetskog prvenstva u alpskom skijanju. U utrci slaloma Varaždinac Istok Rodeš doskijao je do šestog mjesta i ostvario rezultat karijere. Prvu vožnju završio je na 14. mjestu, a još je bolji bio u drugom laufu koji je sjajno odradio i ukupno s četvrtim vremenom druge vožnje u konačnici osvojio šesto mjesto. Za pobjednikom Norvežaninom Sebastianom Fossom-Solevaagom zaostao je za 1.36 sekundi. Do sada je Rodešov najbolji rezultat bilo sedmo mjesto u Svjetskom kupu koje je osvojio u Madonni di Campiglio i na Snježnoj kraljici u Zagrebu. Ovaj je rezultat važan i za samopouzdanje mladog skijaša čiji je početak sezone poremetila ozljeda, no čini se kako se Istok ponovno vraća u pobjedničku formu.