Prijava

Vijesti

Jana Koščak osvojila zlato u sedmoboju na mlađejuniorskom Europskom prvenstvu u Jeruzalemu

Mladi varaždinski atletičari AK Sloboda ostvarili su odlične rezultate na mlađejuniorskom Europskom prvenstvu u Jeruzalemu. Jana Koščak osvojila je zlatnu medalju u sedmoboju, od prve je discipline držala prvu poziciju. Najbolja je bila na 100 m, u skoku u vis i u skoku u dalj, treća u bacanju kugle, peta na 800 m, deveta na 200 m i u bacanju koplja te na kraju sa 6.106 bodova, što je najbolji ovogodišnji rezultat do 18 godina i novi državni mlađejuniorski rekord, osvojila zlatnu medalju i naslov europske prvakinje. Uz to, to je peti rezultat svih vremena u ovoj disciplini i uzrastu. Roko Farkaš bio je peti u finalu na 100 m, s rezultatom 10.47. Janko Kišak natjecanje na EP-u U18 završio je nastupom u polufinalu utrke na 110 m prepone, gdje je trčao 13.70, što je 12. vrijeme polufinala. Roko Farkaš danas počinje natjecanje u desetoboju. Mlade varaždinske atletičare na Europskom prvenstvu vodi trener Patrik Koščak.