Prijava

Vijesti

Jana Koščak zlatna, Janko Kišak srebrni na Europskom olimpijskom festivalu mladih

Banska Bystrica u Slovačkoj domaćin je Europskog olimpijskog festivala mladih, na kojem je hrvatska atletska reprezentacija osvojila šest medalja, a dvije od njih atletičari varaždinskog AK Sloboda. Jana Koščak ponovno je zlatna. Ovog puta Jana je predstavljala Hrvatsku u disciplini skok u vis te je i tu dominirala i osvojila prvo mjesto. U konkurenciji djevojaka 2006. i 2007. godište Jana je pobjedu odnijela preskočivši 184cm. Jana je višebojka, ali se na ovom natjecanju odlučila za skok u vis koji je njezina najjača disciplina te je to i potvrdila pobjedom u konkurenciji visašica.  Janko Kišak u utrci na 110m prepone bio je srebrni. Nastupio je u finalu 110m s preponama te osvojio srebrnu medalju za Hrvatsku na EYOF-u. Nakon uspješno odrađene kvalifikacijske utrke Janko je u finalnoj utrci poboljšao vlastiti (a time i državni) rekord, unatoč vjetru u prsa (-0.4m/s). Rezultat vrijedan srebra na ovom natjecanju je 13.71s ističu u AK Sloboda.