Prijava

Vijesti

U varaždinskoj vijećnici organiziran prijem savate reprezentacije

Zamjenik varaždinskog gradonačelnika Miroslav Marković u gradskoj je vijećnici ugostio savate reprezentativce koji su na Europskom juniorskom prvenstvu u Austriji osvojili odličja i napravili odličan posao u iznimno jakoj konkurenciji. Jan Benček je u kategoriji juniora do 80kg osvojio srebrno odličje. Lana Kurtek u kategoriji juniorki do 52kg osvojila je brončano odličje, a osim prvenstvenog dijela nastupila je i u europskom kupu gdje je osvojila srebrnu medalju. Danas je Savate internacionalni sport jednako popularan i kod mladića i kod djevojaka, a svi zaineresirani mogu se učlaniti u neki od varaždinskih savate klubova. Stroge dobne granice nema ali se sugerira da to budu djeca školskog uzrasta, istaknuo je predsjednik Hrvatskog savate saveza, Predsrag Šimunec. Dobre su vijesti kako će se iduće godine Svjetsko prvenstvu u savateu održati upravo u Varaždinu, a okupit će više od 300 najboljih savate boraca iz cijelog svijeta. Najavljeno svjetsko prvenstvo iduće godine još je jedna potvrda kako je Varaždin grad sporta ali i brojnih talentiranih sportaša.