Prijava

Vijesti

Adventski kalendar i ove godine krasi Županijsku palaču

Pročelje Županijske palače u Varaždinu kao i prethodnih godina krasi jedinstveni adventski kalendar s atraktivnim fotografijama na kojima je naglasak ove godine stavljen na turističke, gastronomske i kulturne znamenitosti Varaždinske županije. Prvu fotografiju otkrio je poznati varaždinski novinar i putopisac Martin Lukavečki u društvu zamjenice župana Silvije Zagorec i direktora Turističke zajednice Varaždinske županije Gorana Mališa. „Kao i proteklih godina pročelje ove naše Županijske palače s današnjim danom postaje veliki i predivan adventski kalendar, koji će nam predstaviti svo bogatstvo i svu raskoš jedinstvenih doživljaja turističke ponude Varaždinske županije, od atraktivnih lokacija, gastronomije pa sve do turističkih manifestacija. Prošle godine su našu palaču krasile slike koje su izradili naši najmlađi  dok smo ove godine građanima Varaždina, ali i svim turistima koji posjećuju ovaj grad kroz atraktivne fotografije htjeli pokazati turističku priču naše Županije. S obzirom da Varaždinska županija obiluje atraktivnim lokacijama, vrhunskom gastronomijom te velikim brojem kulturno-turističkih, sportskih  te vjerskih manifestacija  mislim da će ove fotografije svojom ljepotom biti prava atrakcija” - rekla je zamjenica župana Zagorec. Fotografije koje su izložene na pročelju Županijske palače dio su arhive Turističke zajednice Varaždinske županije, a njihovi su autori Siniša Sović, Dejan Henčić, Domagoj Sever, Berislava Picek, Krešo Đurić, Andrej Švoger, Matthew Nelson, Shimoda i Pointers produkcija.

 

Medijska pokroviteljstva