Prijava

Vijesti

Predstavljeni odlični turistički rezultati Varaždinske županije za proteklu godinu

Na imanju OPG Martinčević u Općini Maruševec, na održanoj konferenciji za medije, predstavljeni su rezultati u turizmu na području Varaždinske županije u 2022. Godini. Rezultate su predstavili, ali i najavili neke nove projekte zamjenica župana Silvija Zagorec, te direktor Turističke zajednice Varaždinske županije Goran Mališ. Direktor TZ Varaždinske županije Goran Mališ tom je prilikom kazao kako je prema podacima iz sustava eVisitor, tijekom 2022. godine na području Varaždinske županije ostvareno ukupno 89.275 dolazaka te 206.575 noćenja. Osim toga, Mališ je također istaknuo kako već tri godine za redom najveći broj turista na ovo područje dolazi iz Njemačke, Poljske, Slovenije i Austrije, što svakako nisu slučajni podaci već se radi o rezultatima kvalitetnog rada turističkih djelatnika kao i dobroj promidžbi županije. Zamjenica župana Varaždinske županije Silvija Zagorec je naznačila kako je Turističko vijeće Hrvatske turističke zajednice prepoznalo i odabralo temeljem provedenog javnog natječaja za sredstva turističkim zajednicama 240.000 eura za regionalnu Turističku zajednicu i lokalne Turističke zajednice na području cijele Varaždinske županije što daje veliki poticaj jačanju turizma na našem području. Želim ovom prilikom naglasiti kako su  uz dosadašnjih 6 turističkih zajednica, prošle godine osnovane i 3 nove Turističke zajednice, Sjever zagorja, Centar svijeta i Varaždinski bregi, a uz ovo povezivanje treba istaknuti i veliki broj različitih manifestacija u našoj županiji, njih 150 koje upotpunjuju turističku ponudu. Ono što treba svakako naglasiti je veliki broj različitih manifestacija u našoj županiji , njih 150  koje se događaju kroz čitavu godinu i upotpunjuju cjelokupnu turističku ponudu – kazala je Zagorec. Na konferenciji prisutan načelnik Općine Maruševec Mario Klapša izrazio je zadovoljstvo što se Turistička zajednica Varaždinske županije odlučila za predstavljanje rezultata turističke sezone u OPG-u Martinčević, a koja u svojoj ponudi nudi personalizirani pristup i domaće proizvode dakle sve ono što suvremeni turist traži, a turistička politika priželjkuje. Uz odlične rezultate na konferenciji je direktor Mališ kazao kako će se u doglednoj budućnosti još više raditi na razvoju agroturizma, konjičkog turizma te turističke ponude Arboretuma opeka.

 

Medijska pokroviteljstva