Prijava

Vijesti

Učenici varaždinske Druge gimnazije učili o hrvatskoj povijesti u projektu „Tragovima lokalnog i nacionalnog identiteta“

U Županijskoj palači u Varaždinu predstavljen je projekt „Tragovima lokalnog i nacionalnog identiteta“ koji već pet godina provode Udruga veterana 7. gardijske brigade „PUMA“ i Druga gimnazija Varaždin, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. U projektu učenici kroz čitav niz aktivnosti produbljuju svoja znanja o nacionalnoj povijesti, kulturi i sportu i tako izgrađuju svijest o svojem lokalnom i nacionalnom identitetu. Cilj je, kako ističu članovi Udruge veterana 7. gardijske brigade „PUMA“ da učenici nauče više o povijesti Domovinskog rata. “Imali smo mogućnost, budući da među nama ima živih pripadnika tih povijesnih događaja iz Domovinskog rata, da ti naši članovi, pripadnici 7. gardijske brigade PUMA, a i drugi branitelji, ispričaju povijest na drugačiji način nego što se ona uči u školama. Imamo terenske nastave gdje vodimo djecu po različitim područjima u Hrvatskoj, tamo dovodimo naše članove, hrvatske branitelje, koji onda ispričaju svoje viđenje povijesnih događaja”, rekao je voditelj projekta iz Udruge veterana 7. gardijske brigade PUMA Jurica Šare. Osim terenske nastave, učenici su radili istraživačke radove, te sudjelovali na predavanjima i okruglim stolovima. Projekt je dio izvannastavne aktivnosti varaždinske Druge gimnazije, a u njemu je dosad sudjelovalo oko 150 učenika.

Medijska pokroviteljstva