Prijava

Vijesti

Grad Varaždin nagradio najbolje školarce

Video sadržaj

Iza školaraca još je jedna školska godina ispunjena novim znanjima, ali i uspjesima. Varaždinski osnovnoškolci zabilježili su proteklih mjeseci brojne odlične rezultate na županijskim, državnim i međunarodnim natjecanjima. Na uspjesima njima, ali i mentorima čestitali su prijemom u varaždinskom kazalištu i gradski čelnici. „Vaše znanje je nešto što vam nitko nikada ne može oduzeti. Moram zahvaliti i vašim mentorima koji su vam uspjeli usaditi vaše znanje. Materijalno nestaje u sekundi, ali znanje je nešto što će vas pratiti cijeli život. Stekli ste i naviku natjecanja. To što ste stekli znanje i natjecateljski duh koristit će vam u životu i kad ćete tražiti posao jer poslodavci više traže zaposlenike koji imaju razvijen natjecateljski duh”, istaknuo je gradonačelnik Neven Bosilj. Ukupno je nagrađeno 54 učenika, troje državnih prvaka, troje ih je osiguralo nastup na međunarodnim olimpijadama znanja. Aktivni su bili i sportaši. 81 učenik je u ekipnim sportovima osvojio prvo mjesto na županijskom natjecanju, njih 12 plasiralo se na poluzavršnicu državnog natjecanja, dok su njih 13 bili državni prvaci u graničaru za 3. i 4. razrede, njih 12 su osvojile drugo mjesto na državnom natjecanju u ženskom rukometu za 5. i 6. razrede, te njih 36 su osvojili treće mjesto na državnom natjecanju u nogometu, futsalu i odbojci, što sveukupno čini veliki uspjeh za čak 154 mlada sportaša, istaknuto je u HNK.